silüet tanıtım,web tasarım,grafik tasarım

HİZMETLERİMİZ

Video Animasyon


Günümüze kadar çok meşakkatli, sabır isteyen ve haliyle maliyeti de çok yüksek olmuştur. Animasyon: kısaca sabit sahnelerin peşpeşe sunularak hareket kazandırılmasıyla oluşan video tekniğidir. Video mantığı da parça parça olan görüntülerin birleştirilerek hareketli görüntülerin elde edilmesidir. 1 saniyelik bir video için 24 adet görsele ihtiyaç duyulur. Eskiden animatörlerin çizgifilmler için her görüntüyü elleriyle defalarca çizdikten sonra oluşturduğunu düşündüğümüzde ne kadar sabır istediğini tahmin edebilirsiniz.

Günümüzde teknolojik gelişmeler işleri bir miktar kolaylaştırmış olsa da başka zorlukları da beraberinde getirmiştir. Neyse ki izlemek eğlenceli ve öğretici.Animasyonlar ve Zihin

Video animasyonlar izleyiciyle doğrudan etkileşime geçebildiği için video animasyonların mesajı da sorunsuz bir şekilde zihinlerde yerini bulabiliyor. Kimse bir çizgi karakterle veya grafik öğeleriyle kavga etmeyeceği için olumsuz bir düşünce eğilimine de girememektedir. İşte mesajın doğrudan geçişini sağlayan esas etken budur.

İnsanlardaki görsel hafıza, diğer duyusal hafızaların en üstündedir. Hatırlatma etkisi çok yüksektir. Diğer pazarlama iletişimi materyallerinde de aynı mantık geçerlidir. Animasyonu ayrıcalıklı kılan durum kendine has yaratıcılık sınırsızlığı ve daha zengin bir görsel şölen imkanı sunubilmesidir. Afişlerde mesaj tek seferde iletilir. Animasyonlarda yavaş ve sindirerek iletilebilir çünkü giriş - gelişme - sonuç evreleri rahatlıkla kullanılanılabilir. Ayrıca “duyma” duyusuna da hitap ettiği için etki oranı daha da yükselmektedir.Video Animasyon ve Maliyet

Hikaye anlatımı markalar için güçlü bir iletişim avantajıdır. Hikayeler potansiyel müşteri zihninde markanın yer etmesini kolaylaştırır ve bunu yaparken de markanın “vizyonunu, ruhunu” anlamalarına doğrudan yardımcı olur. Büyük resmi göstermek; bu markaların elde etmeye çalıştığı şeydir. Bir animasyonla insanlara “yeni” olan bir şeyi anlatabilirsiniz ve kimse tereddüt etmeden, çekinmeden bu “yeni” şeyi kabul eder.

Bir çok video çekimi maliyeti , video animasyon maliyetine oranla daha düşüktür. Bu düşük maliyet, yüksek bütçeli yapımlar için geçerli değil tabii ki. Kısa ürün tanıtımı, röportajlar vb sabit çekimler yapılacaksa video çekimi düşük maliyetlidir diyebiliriz.

Animasyon için aynı şey geçerli değildir. Bir hikayesi varsa, sahnesinden materyaline, Senaryosundan 3d Modellemesine ve geri kalan bütün bileşenleri bir araya getirerek ortaya sıfırdan bir video çıkartmak maliyetli olacaktır.


Ne biliyoruz ? Ne biliyoruz ?

- Mesaj kitleye sorunsuz geçebilir.
- Milyarlarca insana ulaşma imkanı.
- Hayal gücünün görüntüye çevrilmesi.
- Sınırsız hikaye, sınırsız kurgu.

Ne eksik ? Ne sunuyoruz ?

Fikir geliştirebilecek zehir gibi yetenekli beyin takımı.

Video ve animasyon stilleri
2 Boyutlu Animasyon ( Nesnelerin yalnızca karşıdan görünmesi )
3 Boyutlu Animasyon ( Nesnelerin her açıdan görünmesi )
Anlatıcı ile çekim ( Konuşmacı kullanılır )
İnfografik ( Grafiklerle bilgi paylaşımı )
Stop Motion ( Her hareketin fotoğraflanıp birleştirilmesi )
Dijital Stop Motion ( Fotoğraf ve video programları ile hazırlanan grafiksel semboller )