silüet tanıtım,web tasarım,grafik tasarım

HİZMETLERİMİZ

SEM - HTML Reklam Animasyon


SEM : Arama Motoru Pazarlama (Search Engine Marketing) kısaltmasıdır. Google AdWords başta olmak üzere bing ve yandex için de kullanılan, aramalarda üst sıralarda görüntülenmek için satın alınan reklam faaliyetleridir. Arama ağı reklamları (Metin), Görüntülü reklamlar, Video reklamları ve Alışveriş reklamları kategorilerinden herhangi birini veya hepsini aynı anda kullanarak bütünsel bir iletişim pazarlaması imkanı tanımaktadır.HTML Reklam Animasyonlar Nasıl Hazırlanır?

Her reklamda olduğu gibi “Google HTML Animasyon reklamların” da tasarımlarıyla ön plana çıkabilmesi gerekmektedir. Yine her reklamda olduğu gibi tasarımın iyi uygulanmış olması, mesajın çok daha önemli olduğu gerçeğini değiştirmemektedir. Klasik veya dijital reklam kampanyaları hazırlandığında mesaj ve tasarım konusu netleşmiş olacağı için her mecraya göre ayrıca düşünülmez.

Bir konu, bir fikir, bir tasarım ve çok mecra şeklinde ilerler. Ancak SEM tek başına kullanıldığında Herhangi bir reklam tasarımında dikkat edilecek ilk husus mesajın ne olduğudur. Bunu mesajın hangi iletişim diliyle ve hangi kelimelerle ifade edildiği takip eder. Tasarım kısmına geçildiğindeyse mesaja uygun tasarımın çıkartılması gerekmektedir. Bu konu üzerinde markalar çok fazla kafa yorsa da bir çok firma bu durumu pas geçer. Kullandığı platforma sadece reklam ödemesi yapar ve reklamını yayınlatır. Reklamların göz alıcı, albenili olması ve geri dönüş sağlaması gerçeğini unutur.

HTML Animasyonlar hareketli olduğu için dikkat çekerek mesajın iletilmesinde ek katkıda bulunur. İnternet kullanıcıları devamlı çeşitli siteleri ziyaret etmektedir ve bu ortamlarda sürekli olarak çeşitli reklamlara maruz kalmaktadır. Mesaj bombardımanının yoğun olarak yaşandığı web sitelerinin reklam alanlarında diğer görsellerden sıyrılarak kendini ifade etmek oldukça zordur.

Ziyaretçiler aradıkları konuyla ilgili araştırma yaparken reklamların da konuyla ilgili olarak sunulması etkili bir pazarlama yöntemidir. Bunu reklam grubu demografisi oluşturarak yapmak mümkündür. HTML animasyon reklamlarında en etkili yöntemlerden biri de yeniden pazarlama seçeneğidir. Böylece sizinle daha önce ilgilenmiş olan potansiyel müşterilere tekrar kendinizi hatırlatabilirsiniz.HTML Reklam Animasyonlar Nerelerde Yayınlanır?

HTML Animasyon reklamlar; Google iş ortaklarında (çeşitli internet siteleri) yayınlanmak üzere hazırlanan reklam tasarımlarını ifade etmektedir. Kampanyanın genel tasarımı ortaya çıkartıldıktan sonra aynı tasarım 14 farklı ölçüye (Örn:https://www.siluettanitim.com/adwords/index.php) uyarlanarak hazırlanır. Hazırlanan bu tasarımın diğer sosyal ağlarda ve web sitesinde de kullanılmasıyla kitlenin mesaja maruz kalma oranı yükselir, merak ve ilgiyi tetikler. HTML Animasyon reklamlarında en etkili yöntemlerden biri de yeniden pazarlama seçeneğidir. Böylece sizinle daha önce ilgilenmiş olan potansiyel müşterilere tekrar kendinizi hatırlatabilirsiniz.