silüet tanıtım,web tasarım,grafik tasarım

HİZMETLERİMİZ

Kurumsal Web Sitesi Tasarımı7,5 milyar dünya nüfusu içerisinde, 3,5 milyar internet kullanıcısı mevcut. Bu internet kullanıcılarının da %90’ı ya alışveriş yapmak için ya da işletmelerle iletişime geçmek için kullanmakta.

Verilere göre Dünya üzerinde yaklaşık 1.200.000.000 web sitesi var ve bunların %30’u aktif…

Bu veriler; “bir web sitesinin nasıl olması gerektiği, hangi durumlarda fayda sağlayacağı, rakiplerin önüne nasıl geçileceği, eksikleri, bu eksikliklerin kuruma neler kaybettireceği gibi cevaplanmayı bekleyen soruları doğuruyor.

“web sitesi yaptırmak istiyorum ama...?”

Bu soruları ve cevapları bulmak yerine, nasıl olması gerektiğini anlatmak daha kestirme olabilir. Silüet Tanıtım kusursuz ve etkileyici web sitesi tasarımlarını nasıl yapıyor ve Web sitesinin avantajları nelerdir?Silüet Tanıtım Web Sitesi Tasarımı Aşamaları

İletişimİletişim

İşletmenin kitleyle iletişimi için öncelikle ajans ve işletme iletişimi sağlam olmalıdır. Aynı dili konuşmak veya ortak noktada buluşmak ajansın yapacağı işlerin sağlıklı üremesini sağlayacaktır.

AraştırmaAraştırma

Kurumun beklentileri net olarak alındıktan sonra sektörel araştırma ile sağlaması yapılır. İşletmenin beklentilerinin gerçekçiliğine üst rakiplerin hareketleri incelenerek netlik kazandırılır. Rakiplerin henüz kullanmadığı iletişim yolları derinlemesine araştırılır.

PlanlamaPlanlama

Site haritasının çıkartılması bilgi paylaşımının nasıl olacağını belirler. Web sitesi menü yapısı, kategori yapısı, galeriler, ek bilgiler, ek yazılımlar… Web sitesinde kullanılacak tüm içerikler, kullanıcı hareketleri baz alınarak oluşturulmalıdır. Ziyaretçinin sayfalarda kaybolmaması, aradığını hızlı bulması, aklından geçenleri karşısında görmesi, başka bir deyişle web sayfasında ilgilendiği bölümün “ona özel” yapıldığı hissine kapılması gerekir.

Geliştirme SüreciGeliştirme Süreci

Planlama aşamasının detaylandırdığımızda karşımızda “geliştirme” süreci belirmiş olur. İçerikte kullanılacak bütün kodlamalar, animasyonlar, yönlendirmeler ve işlevleri… Tüm bunların yanı sıra kodlamaların fonksiyonel fayda kazandırması gerekir.

Nedir bu fonksiyonel fayda?Nedir bu fonksiyonel fayda?

Web sitesi altyapısında kullanılan kodların herhangi bir komutu yerine getirmesi ana görevidir, web tasarım bunu yaparken de planlama aşamasında hazırlanan kriterler doğrultusunda SEO altyapısına da destek vererek “ek fayda”yı ortaya çıkarmasını fonksiyonel fayda olarak tanımlayabiliriz.

TasarımTasarım

Şimdiye kadar edindiğimiz bilgileri görselle sentezledikten sonra ortaya çıkan büyüye diyoruz. Hayal gücünün derinliklerinde yanıp sönen ışıklar tasarıma yol göstererek ulaşmak istediğimiz algı boyutuna bizleri yönlendirir. Eskizler, sorgulamalar, renkler, çizgiler, ölçekler, anlatım materyalleri, küçük dokunuşlarla çok şey ifade eden her şey… özelden genele yayılan, birleşerek devleşen imgeleri tamamlar.

Tasarımın teknik boyutunda yazılım altyapısıyla entegrasyonu, web sitesinin görsel açıdan da özel olarak dizayn edilmiş olması önem arz eder. Özgün değilse, size ait değildir.

Panel yönetimiPanel yönetimi

Tasarımı ve yazılımı hazır olan web sayfasının veri girişleri kontrol paneliyle sağlanır. Web sitesi bitmiş gibi bütün veriler eksiksiz yüklenerek bir sonraki test aşamasına hazırlanır. Bu aşama, “kontrol paneli”nin kullanımını, işletmenin ilgili birimine anlatmak için uygun bir zaman.

TestlerTestler

Tasarımı ve yazılımı bitirdikten sonra görücüye çıkmadan son kontroller titizlikle yapılmalıdır. Görsel ve yazılımsal hatalar doğrudan firmanın imajını olumsuz etkiler.

Sayfanın açılış hızından, içeriğinde kullanılan materyal yapısına, internet tarayıcıları (browser) uyumundan, cihaz (smartphone, tablet) uyumuna, kodlama hata testlerinden, retina ayarlarına ve daha bir çok aşamadan başarıyla geçmelidir. Web sitesi içeriğinde kullanılan modüller, görseller, eklentiler vb. gibi yazılımların düzgün çalıştığının onayını almak için testlere yüksek oranda ihtiyaç vardır.

LansmanLansman!

Tüm aşamalardan ve onaylardan başarıyla geçildikten sonra geri sayımla birlikte web sitesini kullanıcılara sunmanın zamanı geldi.

Teknik destekTeknik destek

Mum ışığı yerine devasa bir spot gibi davranması için web sitesinin dinamik olması, güncel tutulması gerekmektedir.

Destek içerikleri neler olabilir?Destek içerikleri neler olabilir?

Kullanılan yeni görsellerin uygunluğunun kontrolü, uygun ölçülerde web sayfasına yüklenmesi, Arama Motoru Optimizasyonu (SEO), internet reklamları stratejilerinin belirlenerek hayata geçirilmesi, olası yazılımsal eklemeler gibi ucu görünmeyen, ihtiyaçla şekillenen her şey olabilir teknik destek hizmeti.

Web sitesi inşasının bir kısmı bu aşamalarla şekillenir.
Web sitesi oluşturulurken yukarıdaki aşamaların hepsini bilen profesyoneller idealdir. Siz yine de fazlasını bilenleri bulun.Profesyonel Bir Web Sitesinin Getirileri

Hedef, bilgi kaynaklarından faydalanmak için doyumsuz bir yarış halinde olan potansiyel müşteri kitlemiz. Özellikle iş dünyasında “bilgi” herşeyin üstünde kabul edilir.

Potansiyel müşterilerin soru işaretleri giderilmediği, etkili bilgi paylaşımları yapılmadığı sürece işletmenin büyüme eğilimi göstermesi biraz mucizelere kalır. İşletmelerin neler yaptığını kendisinden başka kimse bilmezse talep de olamaz.

Genel olarak web sitesinin işlevleri nelerdir? Masraf mıdır, yatırım mıdır? Zarar mıdır, fayda mıdır?

BilgilendirirBilgilendirir

Web sayfasının işlevinin potansiyel müşteriyi “bilgilendirmesi” olarak biliniyor olsa da aslında ziyaretçi girişlerini izleme şansı verdiği için web sayfasının sahibini de bilgilendirmiş oluyor.

Fayda / maliyet maksimumFayda / maliyet maksimum

Tanıtım ve pazarlama için gerekli olan mecralarda (açıkhava, radyo, televizyon vs) maliyet/fayda çıkarımı yaptığımızda web siteleri, görüntülü ve sesli iletişim imkanı sağlayarak en etkili ve en ekonomik araçtır. Diğerlerine göre hem daha ucuzdur hem de daha kapsamlı bilgi paylaşımını daha geniş kitlelere ulaştırmaya olanak tanır.

İşletmeyi internette tanıtİşletmeyi internette tanıt

Web sitesinin pazarlama ve reklam için odaklandığı tek bir yer vardır “internet”. Kağıt tüketmez, görüntüleme sınırı yoktur, doğrudan kitleyi hedef alır, görüntü + ses + metin kombinasyonunu kapsamlı kullanır, sosyal medya, blog vb kanalların entegre kullanımıyla kitleyi genişletebilir.

Müşteri memnun mu?Müşteri memnun mu?

Potansiyel müşteriler için “hızlı iletişim” önemlidir. Web sitesi üzerinden yapılan sunumlar, karar verme ve satın alma sürecini kısaltarak işletmeye de, soru işaretleri giderilen müşteriye de zaman kazandırır. İşletme, müşterinin bir sonraki satın alma işlemi için “tercih edilenler” listesine eklenmiş olur.

Yeni müşteriler bulunYeni müşteriler bulun

Lokal olarak bilinirlik sağlayan işletme iyidir, ulusal veya global ölçekte bilinirlik çok daha iyidir. Küresel bir platform olan internet, kullanıcılar için bir çok imkan sunabilmekte. Şehir, konum, ülke sınırlaması yaşamadan yeni müşteriler kazanmak işletmeler için artık çok daha kolay.

7/24 ulaşılabilir olmak7/24 ulaşılabilir olmak

Web sitesi siz uyurken bile sizin yerinize işletmeyi açık tutar. Günün her saatinde potansiyel müşterilerin bilgi ihtiyaçlarını karşılayabilir. Profesyonelce hazırlanmış bir web sitesi tüm beklentilere cevap vermek, satın almaya teşvik etmek, olumlu izlenim bırakmak, işletme imajını yansıtmak üzerine kuruludur.

Güncel ve dinamikGüncel ve dinamik

Web sitesi üzerinden devamlı bilgi paylaşımı mümkündür. Fuarlar, sektörel gelişmeler, müşterilerin işletmeye bakışı, yatırımlar, yenilikler ve daha fazlası.

Dikkat çek, bağlantı ağını büyütDikkat çek, bağlantı ağını büyüt

Web sitenize bir içerik girdiniz, bu içerik birilerinin ilgisini çekti ve başkalarının da görmesi için başka web sitelerinde bağlantınızı paylaştı, diğerleri de aynı şeyi yaptığında internet üzerinde web siteniz “değerli” olarak tanımlanacaktır. Bu da bilinirliğin artırmasının yanı sıra, aramalarda rakiplerden önde gelmenize olanak tanıyacaktır.

Olumlu iletişim bağlayıcıdırOlumlu iletişim bağlayıcıdır

Web sitesinin genel yapısı, potansiyel müşterilerle etkili iletişim kurmaya izin verir. Web sitesinde bulunan bir ürünle ilgili geri dönüş yorumları alıp cevaplayabilir, iletişim bölümüyle sorular alıp yanıtlayabilir, anlık sohbet yazılımlarıyla müşterilerin doğrudan muhattaba ulaşmasına izin vererek güven kazanabilirsiniz. Daha önce hiç görmediğiniz bir müşteriyle durduk yere samimi bile olabilirsiniz.

İşletme sürdürülebilirliğiİşletme sürdürülebilirliği

İşletmenin güven oluşturması sürdürülebilir imaj ve gelir için gereklidir. Müşteriler aldığı üründen vazgeçebilir, muadilini tercih edebilir veya müşterisi olmayı bırakıp işeltmeyi terk edebilir. Ancak, sürdürülebilirlik yolunda ilerleyen işletmenin gerekmedikçe misyonunu terk etmek gibi bir lüksü yoktur. Web sitesiyle yeni müşteriler kazanmak, yeni müşteri sayısını artırmak, işletmeyi terk eden eski müşterilerin de dikkatinden kaçmayarak işletmeye bir şans daha vermelerini sağlayacaktır.

Satışlar artsınSatışlar artsın

İşletmeler için, müşteri sayısı ile kazanç doğru orantıda ilerler, web sitesi ziyaretçilerinin artması da bu anlamda aynı etkiyi oluşturarak potansiyel satışlara zemin hazırlar. Web sitesinin görsel albeniye sahip, içerik bakımından yeterli ölçüde zengin, yazılım altyapısının profesyonel ekip tarafından hazırlanmış olması durumunda ziyaretçi sayısının artış göstermesi mucize olmayacaktır.

Fırsatı değerlendirFırsatı değerlendir

Web sitesi, olumlu müşteri algısı, güven altyapısı, sürdürülebilirlik, işletme imajı vb konularda güçlü konum kazanmak için fırsat tanır. Potansiyel müşteri gözünde oluşturulmak istenen algıyı tetikleyen etkin bir unsurdur. Web sitesinin, işletme hikayesini, hedeflerini, vaadlerini, becerilerini, kimliğini web tasarımın gücüyle anlatması gerekir. İşletmenin internetteki görsel yansımasının gücü, işletmenin işine verdiği değeri de yansıtır.