silüet tanıtım,web tasarım,grafik tasarım

HİZMETLERİMİZ

SEM - Görsel Reklam Tasarımı


SEM : Arama Motoru Pazarlama (Search Engine Marketing) kısaltmasıdır. Google AdWords başta olmak üzere bing ve yandex için de kullanılan, aramalarda üst sıralarda görüntülenmek için satın alınan reklam faaliyetleridir. Arama ağı reklamları (Metin), Görüntülü reklamlar, Video reklamları ve Alışveriş reklamları kategorilerinden herhangi birini veya hepsini aynı anda kullanarak bütünsel bir iletişim pazarlaması imkanı tanımaktadır.Görsel Reklamlar Nasıl Hazırlanır?

Her reklamda olduğu gibi “Google görüntülü reklamların” da tasarımlarıyla ön plana çıkabilmesi gerekmektedir. Yine her reklamda olduğu gibi tasarımın iyi uygulanmış olması, mesajın çok daha önemli olduğu gerçeğini değiştirmemektedir. Klasik veya dijital reklam kampanyaları hazırlandığında mesaj ve tasarım konusu netleşmiş olacağı için her mecraya göre ayrıca düşünülmez. Bir konu, bir fikir, bir tasarım ve çok mecra şeklinde ilerler. Ancak SEM tek başına kullanıldığında Herhangi bir reklam tasarımında dikkat edilecek ilk husus mesajın ne olduğudur.

Bunu mesajın hangi iletişim diliyle ve hangi kelimelerle ifade edildiği takip eder. Tasarım kısmına geçildiğindeyse mesaja uygun tasarımın çıkartılması gerekmektedir. Bu konu üzerinde markalar çok fazla kafa yorsa da bir çok firma bu durumu pas geçer. Kullandığı platforma sadece reklam ödemesi yapar ve reklamını yayınlatır. Reklamların göz alıcı, albenili olması ve geri dönüş sağlaması gerçeğini unutur.Görsel Reklamlar Nerelerde Yayınlanır?

Görsel reklam tasarımı; google iş ortaklarında (çeşitli internet siteleri) yayınlanmak üzere hazırlanan reklam tasarımlarını ifade etmektedir. Kampanyanın genel tasarımı ortaya çıkartıldıktan sonra aynı tasarım 14 farklı ölçüye (Örn:https://www.siluettanitim.com/adwords/index.php) uyarlanarak hazırlanır. Hazırlanan bu tasarımın diğer sosyal ağlarda ve web sitesinde de kullanılmasıyla kitlenin mesaja maruz kalma oranı yükselir, merak ve ilgiyi tetikler.

Görsel reklamlarda en etkili yöntemlerden biri de yeniden pazarlama seçeneğidir. Böylece sizinle daha önce ilgilenmiş olan potansiyel müşterilere tekrar kendinizi hatırlatabilirsiniz.