silüet tanıtım,web tasarım,grafik tasarım

HİZMETLERİMİZ

E-Ticaret Sitesi Tasarımı


Dünya çapında hızlı bir yükseliş ve büyüme gösteren E-Ticaret ile ticaret biçimi, ne gibi gereksinimlerle başarıya ulaştırılıyor? Bir e-ticaret mağazası kurup satış yapmayı düşünüyorsanız öncelikle şunu bilmelisiniz “doğru yatırım” yapmaktasınız. Diğer ekonomik faaliyetler gelecek kaygısı ve dalgalanmalar yaşarken, çevirimiçi işlerin gelecekte de olumlu ve yoğun talep göreceği araştırmaların gösterdiği karlı bir yatırım alanı. Her geçen yıl katlanarak artan, daha fazla para harcayan insanlar.

Hızla büyüyen sektörde ihtiyacınız olan şeyin e-ticaret sitesini kurmak olduğunu düşünüyor olabilirsiniz. Web tasarım ve yazılım konusunda kendini ispatlamış web tasarım firmaları bu siparişinizi sorunsuzca yerine getirebilir. Web tasarım ve yazılım az bilinen ve komplike bir alan olduğu için girişimcilerin devamlı soru işaretleri, tedirginlikleri gözlemlenmektedir. Ancak düşünülmesi gereken esas konu e ticaret sitesini kurmaktan çok daha fazlasıdır.

40 ülkede yapılan bir araştırmaya göre; toplam perakende sektörünün sadece %7’si online satış yapmaktadır. Amazon, Alibaba veya şuan sizin kullandığınız/gördüğünüz mağazaları düşünürsek, %7 gibi ufak bir dilim bu sektörün henüz konuşmayı söktüğünü gösteriyor.Herkes online satış yapıyor ?

Herkes online mağaza açmış gibi görünüyor, internetten arama yapıldığında ihtiyacınıza göre muhakkak bir satış sitesi bulabilmektesiniz. Hatta evde, üretip satmaya çalışanlar da hatırı sayılır bir oranda. Site kurmak yeterli gibi algılanıyor. Ancak talep fazlaysa, çok insan o alana çok para harcıyorsa rekabet kaçınılmaz olur. Rekabetle başa çıkmak ve çevirim içi satış platformunda sürdürülebilir olmak için muhakkak bir iş planına ihtiyaç var. Büyük markaların büyük fiziki mağazalarını hatırlayın. Gözle görülmeyen, sistematik bir yapı vardır. Basit görünen ürün dizilimleri, raflardan alınan o ürünler, müşteri davranış analizi yapılarak kurgulanır. Aklınızda olsun; o çikolata o rafa konduysa, bu tesadüf değil.

E-Ticaret sitesiyle ilgili düşünceleriniz, temel iş yapısı hakkında muhakkak bilgi sahibi olduğunuz kısımlar vardır. E-Ticaret sitesini kurmak, ödeme sistemini ayarlamak, bir iş planı oluşturmak, ürünleri tedarik etmek. Bunlar bir çok kişinin bildiği veya tahmin ettiği başlangıç aşamaları. Bu bilgiler “O halde satış için hazırım” düşüncesini doğurur, doğrudur ancak yeterli değildir. Geçen her ay yeni bir pazarlama stratejisinin sivrildiği, yeni tekniklerin veya planların geliştiği bir sektörden bahsediyoruz.İşte e-ticaretin en zor kısmı, internet sitesini yayına almak mı? O iş kolay.

Bir iş planınız olsun. Zor olan kısmıysa bu planın sürdürülebilir ve zekice kurgulanması gerektiği.

Online satış sitesinin fiziki mağazadan çok farklı olduğunu düşünmek yapılan hataların en başında gelmektedir. Sisteminizi, programınızı oluşturmalısınız. Bunu yaparken çok zaman kaybedeceğinizi düşünüyorsanız bir küçük bir de büyük hedef plan hazırlamak işinizi kolaylaştıracaktır.

İnsanların satın alma kararlarını verirken markalara güvenmelerinin ön tetikleyici olduğunu biliyoruz. Bu durumda markalama adımları için “markalaşmak” konusunu inceleyebilirsiniz.