silüet tanıtım,web tasarım,grafik tasarım

HİZMETLERİMİZ

Ürün Tanıtım Videosu


Ürün tanıtım videoları genelde pazara yeni çıkan ürünle ilgili, ürünün muhattapları olan potansiyel müşterilerini ve iş ortaklarını bilgilendirmek amacıyla hazırlanır. Ürün özellikleri esas alınarak hazırlanan bu videoda amaç sadece ürünün ne olduğu ile ilgili bilgilendirme yapılmasıdır. Perakende sektöründe veya son kullanıcıya hitap eden ürünlerde ürün özellikleriyle beraber marka vizyonu da aktarılmaya çalışılır. Bu basit yapının çıtasını yükselttiğimizde de karşımıza zaten reklam filmleri çıkar.

Bahsi geçen ürün tanıtım videolarında örneğin bir makina tanıtımı yapılacaksa, makinanın ne işe yaradığı detaylı ve uygulamalı olarak aktarılır. Ürün çekimleri animasyonlar ve video efektler yardımıyla mükemmel çekicilik kazanabilir. Ürün özelliklerini heyecan verici ve benzerlerinden farklı olan sunum efektleriyle aktarılması ürünün, markanın vizyonunu ortaya çıkartmaktadır. Yeni bir ürün piyasaya sürüyorsanız, her anlamda yenilikçi olmanız beklenir.Ürün video çekimi

Ürün çekimleri için çeşitli ekipmanlar kullanılsa da 3 Boyut Modelleme ile hazırlanan bir ürün doğrudan dijital ortamda da çözüm olabilmektedir. 360 derecelik bir dönüş efekti için 3 boyut objesi idealdir. Modellemenin diğer ve en önemli avantajıysa, ürünün seri üretim ve hatta prototipi bile üretilmeden canlandırılabilmesi. Bu avantajlı durum özellikle teknolojik ürünlerde sıklıkla kullanılır. Gıda ürünleri için de çeşitli animasyonlar hazırlanarak videonun etki seviyesi yükseltilebilmektedir.

Düz çekimlerde ışık kullanımı, geçişler, kadraj, video grafik öğeleri gibi çekim kalitesini güçlendiren enstrumanlar istenen mükemmelliğe ulaşmak için kullanılır. Her sektör için geçerli olmasa da izleyiciye ürünün cazibesini aktarabilmek için duygular da yoğun bir şekilde devreye sokulabilmektedir. Duygular hatırlanma oranını maksimum seviyeye taşır ve çekim için sarfedilen emek boşa gitmemiş olur.

Ürün videolarını rakiplerden ayıran stillerin geliştirmesini sağlayan diğer yardımcı elemanlar müzik, ses efekti, seslendirme, grafiksel semboller gibi araçlardır. Duyular duygulara yön verir, duygular da bir ürüne hayat verir. Ürününüze güvendiğinizde filme de güvenin, adil olun. İyi bir ürünü iyi bir videoyla hakettiği gibi sunarak ürüne bir iyilik yapın.

Video stilleri
2 Boyutlu Animasyon ( Nesnelerin yalnızca karşıdan görünmesi )
3 Boyutlu Animasyon ( Nesnelerin her açıdan görünmesi )
Anlatıcı ile çekim ( Konuşmacı kullanılır )
İnfografik ( Grafiklerle bilgi paylaşımı )
Stop Motion ( Her hareketin fotoğraflanıp birleştirilmesi )
Dijital Stop Motion ( Fotoğraf ve video programları ile hazırlanan grafiksel semboller )