silüet tanıtım,web tasarım,grafik tasarım

Neden Önemli ?

"Logo Tasarım" nedir, logo oluşturulurken nelere dikkat edilmelidir ?
 

Logo kısaca, grafiksel sembol, yazı veya şekillerden oluşan, kitlenin bilinç altına imza niteliğinde kazınarak markanın en iyi şekilde anlatıldığı konsantre hikayesidir.

Marka özvarlığı altyapı, logo musluk, marka kimliği de su olsun. Altyapıdan gelen güçlü basıncı kaldıracak olan musluk ne kadar sağlam ve sızdırmaz olursa, marka kimliği de bir o kadar sağlıklı ve sürdürülebilir olur.

Marka kimliğini en iyi şekilde yansıtması, içerisinde barındırdığı duyguyu doğru aktarabilmesi ve değişen çağa rağmen uzun yıllar kendini ifade edebilir güçte olması gerekir. Logo seçimi konusu yüksek sorumlulukla yaklaşılması gereken bir konudur. Bilinirlik seviyesi düşük olan firma logoları marka özvarlığını yansıtamıyorsa doğru bir logo ile değiştirilmelidir. Ancak güçlü markalar için logonun köklü değişimi müşteri zihninde zor kabul edilir, yapılacak tek şey rebranding ( markanın yeniden yapılanması ) çalışmasıdır; logonun ana hatları aynı kalmakla beraber ufak değişiklikler yapılır. Logo tasarımı ve çalışmaları konusunda tasarruf edilmemelidir. Bu konuda tasarruf eder ve ucuz bir logo tasarımı yapacak olursanız kendi imajınızı, kimliğinizi ve haliyle konumunuzu zedelemiş olur, onu ucuzlatmış olursunuz. Büyük şirketlere yakışır bir davranış değildir.
 

Daha fazlası: https://blog.siluettanitim.com/marka-icin-logo
Diğer Önemli Konular


Etiketler : Logo tasarımı, Logo sembol, Amblem, Marka Kimliği, Logo nasıl olmalıdır, Firma logo, rebranding, Marka özvarlığı, logo,