silüet tanıtım,web tasarım,grafik tasarım

Neden Önemli ?

Search Engine Optimization (SEO) Nedir, Neden önemlidir?Arama motoru optimizasyonu şeklinde dilimize çevrilen “SEO” (Search Engine Optimization), teknik açıdan arama motorlarının web sayfalarının yazılımsal altyapılarını daha rahat bir şekilde taraması işlemidir. Arama motorlarının aranan kelimelere ait web sitesi sonuçlarını matematiksel hesaplarla listeler. Bu hesaplar belirli kriterler göz önünde bulundurularak yapılmaktadır. Web sayfalarının yazılım altyapısının da bu kriterlere dikkat edilerek hazırlanması, ne yapması gerektiğini ve ne yaptığını bilen yazılımcıların elinden çıkmalıdır.

İnternet kullanımı dünya üzerinde %50 oranındadır. Bu sebeple internet, büyük bir Pazar statüsünde ve hızla büyüme eğilimindedir. Talebin arttığı yerde rekabet de doğal getirilerdir. Bu anlamda SEO yapılandırmaları stratejik ve teknik anlamda büyük bir yoğunluk içerisinde tamamlanır. Etkisi 3-6 ay arasında ölçülebilir. Gelişmekte olduğu için aldatmacalara da açıktır.


Dikkat edilmesi gereken başlıca maddeler;
 

- Kimse birinci sıra garantisi veremez.

- Gizemli ve amaçlarını açıkça ifade etmeyen şirketlere karşı dikkatli olun.

- SEO çalışması yaptırmadan önce bu sektörü iyi araştırın.

- Reklam verildiyse, paranın nereye gittiğini bilin.

 

" Dolandırıcı bir SEO ile karşı karşıya olduğunuzu hissettiren bazı uyarı işaretleri vardır. Bunların uzun bir liste halinde olması gerekmez, şüpheleriniz varsa içgüdülerinize güvenin."

" Bir SEO tarafından herhangi bir şekilde aldatıldığınızı düşünüyorsanız, bu durumu raporlayabilirsiniz. Şikayetiniz, ABD dışında bulunan bir şirket hakkındaysa lütfen şikayetinizi aşağıdaki adrese gönderin: Google


https://www.econsumer.gov 
Diğer Önemli Konular


Etiketler : SEO nedir, Arama motoru optimizasyonu yapan firmalar, SEO yaptırırken nelere dikkat edilmelidir, SEO gereklimidir, Google'da üst sıralara çıkmak, Arama motorunda ilk sıra, Web yazılım ve SEO, SEO neden önemlidir, SEO yapan firmalar, Profesyonel SEO